0 507 230 25 92

bagcilardogananaokulu@gmail.com

Bale
null

BaleÖğrencilerimize Bale Eğitimi hafta da bir gün bir saat olarak gerçekleştirdiğimiz bu dersi  3-4-5 ve 6 yaş öğrencilerimize yönelik kurumumuzun özel olarak geliştirdiği bir programdır. Çocukların yönergeye uygun davranış gösterebilmelerini sağlarken aynı zamanda dans , zıplama ve koordinasyon becerilerinin gelişimi, el , ayak ve baş koordinasyonlarının gelişimi , vücutları güçlenirken esnekliğin artması , müzik kulağının ve müzikal becerilerinin gelişimi eğlenceli oyunlar ile gelişmektedir.

Beden Eğitimi
null

Beden EğitimiÇocuğun bedensel gelişiminin yanı sıra ruhsal gelişiminde de önemli etkileri olan spor, çocuğun gelişimi açısından oldukça önemlidir. Büyümenin, gelişmenin iyi olması ve çocuğun aktif olabilmesinde sporun etkisi büyüktür.

Spor faaliyetleri çocuğun kuvvet, dayanıklaşma, koordinasyon, esneklik gibi becerilerinin gelişmesini sağlar. Grup içi yapılan sporlar da, çocuklarda dayanışma ve özgüven duygusunu geliştirir. Spor dikkat isteyen bir etkinliktir. Bu sebeple çocuğun zihninde dolasan onu huzursuz eden düşüncelerden uzaklaştırdığından ötürü psikolojik açıdan da stres ve gerginliğe iyi gelmektedir. Okullarımızda her gün kahvaltı öğününden sonra, öğretmenleri tarafından verilen spor çocuklarımızın da katılmaktan hoşlandığı etkinliklerimizdendir.

Yoga
null

YogaÇocuk Yogası; yoğa nın çocukların yapabileceği düzeye indirgenerek çocukların ruh beden uyumunu dengelemek ve kendilerini dinlemeleri için yapılan egzersizlerdir. Çocuklar yoga yaparken hem eğlenmekte hem de dikkat ve konsantrasyon kurmaktadır. Çocuk yogasın da eğlenceli hareketlerin yanı sıra hikayeler de yer almaktadır. Bu hikayeler çocukların hayal gücünü de gelişmesini olanak sağlar. Çocuk yogasın da egzersizlerin çocukların yapabileceği egzersizler olmasına dikkat etmekteyiz.

İngilizce
null

Temel amacı çocuklara dil öğretmenin ötesinde oyunlar, şarkılar, boyama gibi aktivitelerle İngilizceyi sevdirmek ve geleceğe yönelik iyi bir temel oluşturmak olan bu program, okul öncesi deneyimli bir öğretmen tarafından pratik ağırlıklı olarak gerçekleştirilmekte ve gelişim süreci raporlanarak veli bilgilendirilmektedir. İngilizce eğitimi haftada 3 gün 1 ders saati süresince uygulanmaktadır.

Yüzme
null

YüzmeYüzme uzmanlar tarafından her yaş grubu için tavsiye edilen tek spor dalıdır. Kas gelişimi açısından ağır yük altına girmemesi gereken okul öncesi çocukları Yüzme sporu yoluyla ihtiyaçları olan fiziksel ve duygusal gelişim desteğini almaktadırlar.

Mental Aritmetik
null

Uluslar arası bir eğitim olan MAGIC MATH ARİTMETİK ZEKA EĞİTİMİ ile çocuklar hesap makinesi gibi hiçbir teknolojik hesaplama aygıtına ihtiyaç duymadan zihinden 10 basamağa kadar 4 işlem yapabilmektedirler. Okulumuzda magıc math eğitimi haftanın 3 günü 1 ders saati süresince uygulanmaktadır.

Drama
null

DramaÇocukların yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile ifade edebilecekleri çalışmalar yapılır. Drama eğitimi okulumuzda haftanın 2 günü 1ders saati süresince uygulanmaktadır.

Ebru
null

EbruEbru sanatı ile öğrencilerin hem hayal dünyaları zenginleşiyor; hem de bildikleri tekniklerden farklı olarak, boyaları su üzerinde yüzdürürken merak ve heyecan duygusu yaşıyorlar. Ayrıca yeni bir şeyler üretmenin keyfi ile yaşam boyu sürecek bir özgüven duygusu kazanarak, hayata karşı da daha coşkulu bir yaklaşım içerisinde bulunuyorlar.“Her bir ebrunun tek olması yani başka bir benzerini yapmanın mümkün olmaması, ayrıca hızlı sonuç alınabilmesi öğrenmek isteyenlerde de heyecan uyandırıyor.

 • Ebrunun sanatının faydalarını sıralarsak;
 • Ebru, öncelikle sabrı ve kabullenmeyi öğretir.
 • Kontrolün tamamen ebru yapan kişide olmaması takıntıları azaltır.
 • Ebru yapan kişi, duygu ve düşüncelerini, renk ve desen olarak dışa vurabilir.
 • Ebru yaparken kişi kendisini yeniden keşfedebilir, kendisiyle ilgili yepyeni bir bakış açısı kazanabilir.
 • Kişi dikkatini suya ve renklerin hareketine yoğunlaştırdığında gerginliği azalır.
 • İnsanın oyun oynaması bir ihtiyaçtır, suyla ve renklerle oyun oynama fırsatı verir ebru.
 • Üretmek ve ürettiğinin beğenilmesini kişinin özgüvenini arttırır.
 • Çocuklarda hareketlerine dikkat etmeyi, ince motor gelişimini kazanmayı sağlar.
Satranç
null

Okula yeni başlayan okul öncesi çocukların ilerde ortaya çıkacak olan tüm özelliklerinin aslında onlarda var olduğu düşünülecek olursa burada önemli olan çocuğu keşfetmektir. Doğallığının ve özgürlüğünün farkına varmasını sağlayan satranç ömür boyu öğrenmesinin önemini kavratırken ömür boyu sürecek olan öğrenme motivasyonunu veren önemli bir kültürdür.

Her çocuk öğrenebilir. Kişilik oluşumunda alışkanlık ve becerilerin kazanılmasında davranışların geliştirilmesinde derslerinde başarılı olmasında satranç araç olarak kullanılmalı yetenekli ve istekli öğrenciler desteklenerek yapmasına yardımcı olunmalıdır.

 

Satrancın Yararları:

 • Zihni ve Hayal Kurma Gücünü Geliştirir;
 • Dikkati Geliştirir;
 • Öngörüyü Geliştirir;
 • Kapsamlı Düşünmeyi Öğretir, Buluş Yeteneğini Geliştirir;
 • Sabırlı Olmayı, Ölçülülüğü ve Soğukkanlılığı Öğretir;
 • Özgüven Kazandırır;
 • Yeni Sözcük ve Kavramlarla Tanıştırır;
 • Kurallara ve Rakibe Saygılı Olmayı Öğretir;
 • Zevk Verir ve Eğlendirir.