0 507 230 25 92

bagcilardogananaokulu@gmail.com

Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin Altın Değerinde 9 Öneri

Kreş EsenlerBütün anne-babaların en büyük arzusu, sağlıklı, mutlu, başarılı, özgüvenli ve parmakla gösterilen çocuklar yetiştirmektir. Çocuk yetiştirmek, büyük emek isteyen, dünyanın en zor işlerinden biridir. Bir hayatı şekillendirmek, ona yön vermek ve onun mutluluğunu sağlamak oldukça zor ama bir o kadar da mutluluk verici bir duygudur.

İlerleyen hayatında başarılı ve saygıdeğer olan insanların hemen hepsi, mutlu bir çocukluk dönemi geçirmiş insanlardır. Ekonomik imkansızlıklardan bahsetmiyorum. Mutluluk, parayla satın alınabilecek bir şey değildir ve tamamıyla insanların tutumları ile ilgili bir durumdur.

Çocuğunuzun mutluluğu için, onun iyi bir eğitim alması olmazsa olmazlardan biridir. Kreş çağına gelen ve sosyal hayata uyum sağlamasını istediğiniz çocuğunuzu, Esenler’de oturan ebeveynler olarak, arama motorunda  Kreş Esenler  araması ile bulup, eğitim kalitesinden emin olduğunuz bir kreşe göndermeniz ile çocuğunuzun eğitim hayatı başlar. Ama çocuğunuzun mutluluğunun okula bırakılacak bir vazife olmadığını, onların mutluluğu için en büyük sorumluluğun sizde olduğunu bilmelisiniz.

Mutlu Çocuklar Yetiştirebilmeniz İçin 10 Öneri

1-) Çocuklarınıza sevginizi göstermekten asla sakınmayın. Onlara sevginizi koşulsuz ve şartsız gösterin. Çocukların anne-babalarından en büyük beklentileri sevgi ve ilgidir.

2-) Onlara doğru rol modeller olun ve onlara karşı her zaman tutarlı davranın. Eşlerin de çocuklarını yetiştirirken birbirleri ile uyum ve tutarlılık içinde olması, fikir birlikteliği yapmaları çok önemlidir.

3-) Onlara iyi birer rehber olun ve başarabileceklerine olan inancınızı, onlara vermiş olduğunuz destekle her zaman gösterin. Onlara yeteneklerini ortaya çıkartabilecekleri ve potansiyellerini zorlayacakları imkanlar tanıyın. Başarı duygusunu bir kere tadan çocuk, aynı duyguyu tekrar tekrar yaşamak isteyecektir ve bu onun mutlu olmasını sağlayacaktır.

4-) Çocuğunuzu kardeşleri veya başka çocuklarla asla kıyaslamayın. Tam aksine ona işbirliği içinde, paylaşım duygusu ile yaşamayı öğretin. Rekabet ve hırs duygusu, çocukların mutsuz olmalarına neden olacak faktörlerdendir. Kreş Esenler sorgusu ile bulup gönderdiğiniz kreşteki arkadaşları ile onları asla kıyasa tabi tutmayın. Her çocuk özeldir, unutmayın.

5-) Davranışlarınızla onlara saygılı olmayı öğretin. Hem kendilerine, hem de yaşayan tüm canlılara karşı saygılı olmayı öğrensinler.

6-) Onlardan mükemmel olmalarını asla beklemeyin. Çünkü mükemmel insan yoktur. Herkesin hataları ve eksikleri mutlaka vardır. Onlara eksiklikleri ile yaşamayı öğretin. Sadece kendi potansiyellerini ortaya koymaları yeterli olacaktır. Onlardan güçlerinin üstünde beklentiler içinde olmayın.

7-) Yaptıkları hata ve yanlışlar karşısında kişiliklerini değil, hatalı eylemlerini hedef alın. Kötü çocuk yoktur. Kötü yetiştirilmiş veya hata yapan çocuklar vardır.

😎 Önemli olduklarını onlara her fırsatta hissettirin. Onlara eşsiz oldukları duygusunu yaşatın.

9-) Onları geleceğe hazırlayın. Elinizdeki imkanları onların iyi bir eğitim alması için kullanmaktan asla geri durmayın. Onlara araştırmayı, gerektiğinde sorgulamayı öğretin. Tıpkı onu iyi bir eğitim alması için, Kreş Esenler araştırması yaptığınız gibi araştırmaya ve sorgulamaya teşvik edin.

İlgili Paylaşımlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir